Články

Co tvoří finální cenu instalace plynového vytápění?

V posledních letech často lidé hledají v ohledu na zvyšující se ceny energií, ale i narůstající požadavky na ekologičnost vytápění alternativu k jejich stávajícímu zdroji tepla.

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Úklid domácností v Praze: Jak na pravidelné úklidové práce?

Čistota a udržení domácnosti v pořádku jsou pro mnoho lidí klíčovým aspektem kvalitního života. Abychom si užívali pohodlného a hygienického bydlení, je důležité věnovat pravidelnou péči úklidu.

Proč stojí za to vydat se do Říma?

Také už plánujete příští dovolenou?

Retro nebo moderní? Nábytek do obývacího pokoje, který určuje styl

Nábytek a doplňky v retro stylu se vracejí do obývacích pokojů ze sentimentu ke vzpomínkám a z lásky ke krásným předmětům.

Bonusy v kasinu Mostbet v České republice

Online kasino Mostbet nabízí hráčům z České republiky nejen široký výběr her od předních poskytovatelů, ale také atraktivní bonusový program.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Hedging, middling, shopping aneb Vysvětlení tradičních sázkařských metod

Ačkoliv je online sázení populární už skoro dvě dekády, v poslední době k sobě láká stále více nováčků, kteří se mohou v záplavě pojmů a strategií cítit ztracení.

Jak prozkoumat Prahu na kole? Tipy pro cyklisty

Prahu můžete prozkoumávat různými způsoby. Jedním z těch nejlepších je kolo. Kam a proč se vlastně vydat?

Útlum výroby v Liberty mohl podle odborníků zlepšit kvalitu ovzduší v okolí

Okolo ostravské huti Liberty se zlepšila kvalita ovzduší. Odborníci nyní prověří, zda to souvisí s jejím útlumem.

Zákon, který může vést k celostátnímu zákazu TikToku, prošel americkou sněmovnou

Sněmovna reprezentantů USA většinou 360 ku 58 hlasům přijala návrh zákona, jenž může vést k celostátnímu zákazu TikToku, rozsáhlým sankcím vůči Íránu nebo umožnit využití zmražených ruských aktiv k podpoře Ukrajiny, jež se brání ruské invazi. Zákon dnes prošel většinou 360 ku 58 hlasům kongresmanů, schválit jej musí ještě Senát a podepsat prezident Joe Biden.

Po halvingu bitcoinu přišla cenová bomba. Ale jiná, než kterou si optimisté malovali

Největší kryptoměna prodělala dlouho očekávané půlení (halving), které zeslabilo příliv nových virtuálních mincí na trh. S kurzem bitcoinu ale dlouho očekávaná událost o půlden později prakticky nehnula. To se nedá říct o poplatcích za bitcoinové transakce, které brutálně zdražily.

Daman, šimpanz i unikátní husy. V Zoo Ostrava se letos narodilo už 400 mláďat

Od začátku ledna má ostravské zoo již více než čtyři stovky nově narozených přírůstků. Nechybí mezi nimi šimpanzi, damani, orlosupi, kondoři, ale ani želvy, ryby, žralůčči a další.

Hasiči cvičili zásah na větrníku, ze stometrové výšky měli respekt i ti zkušení

Dvě zcela mimořádná cvičení absolvovali v uplynulých dnech členové lezeckých skupin profesionálních hasičů z Karlovarského kraje. Trénovali záchranu lidí z výšky na sloupu větrné elektrárny a stožáru velmi vysokého napětí. V obou případech šlo o unikátní akce, konkrétně u větrníků čekali lezci na tuto příležitost dlouhých sedm let.

Devatenáctiletý řidič narazil autem do stromu, na místě zemřel

Tragické následky má noční náraz automobilu do stromu za obcí Choustníkovo Hradiště na Trutnovsku. Havárii nepřežil devatenáctiletý řidič. Mladému cizinci už nebylo pomoci, byla nařízena soudní pitva.

Nehoda zablokovala Pražský okruh u Slivence, přistával vrtulník

Nehoda osobního auta a dodávky zablokovala po sobotním poledni Pražský okruh v oblasti Slivence. Řidiče havarované dodávky museli vyprostit hasiči. Na vozovku přistával vrtulník, silnice je v místě střetu uzavřená.

Na střelnici se smrtelně zranil muž. Policie to vyšetřuje jako sebevraždu

V pátek odpoledne se na střelnici v Olomouci zastřelil muž ve středních letech. I přes okamžitě poskytnutou první pomoc zranění podlehl. Sebevraždou se zabývají kriminalisté.

Konflikt na pražské ubytovně. Vážně zraněný cizinec skončil v nemocnici

Třicetiletý cizinec skončil s vážným zraněním v nemocnici po incidentu v ubytovně v Dolních Chabrech v Praze 8. Policisté jsou na místě a zjišťují, kdo jej napadl a co potyčce předcházelo. Zatím nikoho nezadrželi.

Potomek slavného výrobce lyží Slonek má garáž plnou historických pokladů

Když Milan Slonek otevře vrata své garáže v Novém Městě na Moravě, ocitnete se rázem v jiném světě. Jako by otočil klikou času a posunul se o sto let zpět. Dvaašedesátiletý sběratel provozuje kromě lyžařského obchodu také soukromé lyžařské muzeum. Aby ne, když jeho pradědeček vyrobil první lyže na Novoměstsku.