Články

Co tvoří finální cenu instalace plynového vytápění?

V posledních letech často lidé hledají v ohledu na zvyšující se ceny energií, ale i narůstající požadavky na ekologičnost vytápění alternativu k jejich stávajícímu zdroji tepla.

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Úklid domácností v Praze: Jak na pravidelné úklidové práce?

Čistota a udržení domácnosti v pořádku jsou pro mnoho lidí klíčovým aspektem kvalitního života. Abychom si užívali pohodlného a hygienického bydlení, je důležité věnovat pravidelnou péči úklidu.

Proč stojí za to vydat se do Říma?

Také už plánujete příští dovolenou?

Retro nebo moderní? Nábytek do obývacího pokoje, který určuje styl

Nábytek a doplňky v retro stylu se vracejí do obývacích pokojů ze sentimentu ke vzpomínkám a z lásky ke krásným předmětům.

Bonusy v kasinu Mostbet v České republice

Online kasino Mostbet nabízí hráčům z České republiky nejen široký výběr her od předních poskytovatelů, ale také atraktivní bonusový program.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Hedging, middling, shopping aneb Vysvětlení tradičních sázkařských metod

Ačkoliv je online sázení populární už skoro dvě dekády, v poslední době k sobě láká stále více nováčků, kteří se mohou v záplavě pojmů a strategií cítit ztracení.

Jak prozkoumat Prahu na kole? Tipy pro cyklisty

Prahu můžete prozkoumávat různými způsoby. Jedním z těch nejlepších je kolo. Kam a proč se vlastně vydat?

Festival Mezinárodní týdny tance zahájí představení několika juniorských těles

Představení studentů a absolventů domácích i zahraničních tanečních konzervatoří a akademií dnes zahájí 38. ročník Mezinárodních týdnů tance, nejstaršího českého festivalu současného tanečního umění.

Charismatický Robert Smith už skoro půl století vede kapelu The Cure

Zpěvák Robert Smith, který se narodil 21. dubna 1959, už skoro půlstoletí vede kapelu The Cure původem z jihoanglického města Crowley, pro kterou jsou typické temně melancholické nálady zkreslených kytar i jeho naříkavý hlas. Frontman sestavy, která se dala dohromady v polovině 70. let, je nepřehlédnutelný také díky své image – rudým rtům, černě podmalovaný očím a divoké kštici. Smith, který je členem rokenrolové síně slávy, i jeho skupina mají již od dob totality posluchačské zázemí i v České republice.

Desetina středoškoláků v kraji pomýšlí na sebevraždu, nedokáže prý čelit tlaku

Desetině středoškoláků v Libereckém kraji se podle výsledku ankety nechce žít. Jednou z možných příčin je podle komunitního centra Tulipan neúměrný tlak rodičů a nástrahy digitálního světa, s čímž si mladá generace neumí poradit.

Hospody na horách se dál brání platbám kartou, bojí se o dýška. Harrachov proto zasypaly bankomaty

Ani letošní zimní sezona nepřinesla provozovatelům ski areálů a dalších návazných služeb takové tržby, jaké by si představovali. Ačkoliv sněhu v zimě napadlo průměrné množství, kvůli vysokým teplotám se ho mnoho neudrželo ani ve vyšších nadmořských výškách. Každoroční krácení zimní sezony dopadlo i na jedno z nejnavštěvo­vanějších českých středisek, krkonošský Harrachov. Nyní se město chystá na příjezd jarních a letních turistů. A zatímco karty stále mnoho z horských podniků nepřijímá, v české baště skoků na lyžích se rozhodli provozovatelé restaurací a penzionů řešit fenomén „cash only“ po svém – prakticky na každém kroku mají bankomaty.

Útlum výroby v Liberty mohl podle odborníků zlepšit kvalitu ovzduší v okolí

Okolo ostravské huti Liberty se zlepšila kvalita ovzduší. Odborníci nyní prověří, zda to souvisí s jejím útlumem.

Sněmovna USA po měsících sporů přijala stomiliardový balík zahraniční pomoci

Sněmovna reprezentantů USA dnes po měsících vnitropolitických sporů přijala sérii čtyř zákonů, z nichž tři se týkají zahraniční vojenské pomoci Ukrajině, Izraeli a americkým partnerům v jihovýchodní Asii, hlavně Tchaj-wanu, celkem ve výši 95 miliard dolarů (2,25 bilionu korun). Musí je ještě schválit Senát, jímž by měly podle očekávání projít bez potíží, a podepsat prezident Joe Biden.

Zákon, který může vést k celostátnímu zákazu TikToku, prošel americkou sněmovnou

Sněmovna reprezentantů USA většinou 360 ku 58 hlasům přijala návrh zákona, jenž může vést k celostátnímu zákazu TikToku, rozsáhlým sankcím vůči Íránu nebo umožnit využití zmražených ruských aktiv k podpoře Ukrajiny, jež se brání ruské invazi. Zákon dnes prošel většinou 360 ku 58 hlasům kongresmanů, schválit jej musí ještě Senát a podepsat prezident Joe Biden.

Po halvingu bitcoinu přišla cenová bomba. Ale jiná, než kterou si optimisté malovali

Největší kryptoměna prodělala dlouho očekávané půlení (halving), které zeslabilo příliv nových virtuálních mincí na trh. S kurzem bitcoinu ale dlouho očekávaná událost o půlden později prakticky nehnula. To se nedá říct o poplatcích za bitcoinové transakce, které brutálně zdražily.

Daman, šimpanz i unikátní husy. V Zoo Ostrava se letos narodilo už 400 mláďat

Od začátku ledna má ostravské zoo již více než čtyři stovky nově narozených přírůstků. Nechybí mezi nimi šimpanzi, damani, orlosupi, kondoři, ale ani želvy, ryby, žralůčči a další.

Hasiči cvičili zásah na větrníku, ze stometrové výšky měli respekt i ti zkušení

Dvě zcela mimořádná cvičení absolvovali v uplynulých dnech členové lezeckých skupin profesionálních hasičů z Karlovarského kraje. Trénovali záchranu lidí z výšky na sloupu větrné elektrárny a stožáru velmi vysokého napětí. V obou případech šlo o unikátní akce, konkrétně u větrníků čekali lezci na tuto příležitost dlouhých sedm let.